Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Na wpmagus.pl uzyskasz więcej informacji o WordPress atak

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Witryna rozsyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? To raptem kilka z częstych objawów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja w celu usunięcia źródła infekcji i przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa zwykle przekracza wiedzę osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów powinno się zlecić profesjonalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek jest szczególnie istotne, gdyż naprawa wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, że taki przypadek nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]