Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Służą one zarówno do magazynowania dużych ilości gotowych środków, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, że zbiorniki nierdzewne są również idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często używane w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.