Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Jeśli chcesz nabyć filtr minipleat, skieruj się tu

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do biur oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub budynkach mieszkalnych wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak włókna, dym tytoniowy lub zarodniki grzybów. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się ogromną odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46