Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Szukasz klasera na monety? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko radość z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale też uczucie zadowolenia z ich przeglądania i indeksowania. Zdobyte numizmaty powinny wobec tego znaleźć się w stosownych albumach i klaserach, za pomocą których bez trudu będzie można je podziwiać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – duże ułatwienie przy szeregowaniu eksponatów

Entuzjaści monet mają bogaty wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie z tego powodu, iż pozwalają łatwo układać numizmaty jednego rodzaju. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba kupić je samodzielnie dobierając je do rodzaju kolekcjonowanych banknotów lub numizmatów. Dowolność dopinania i odczepiania kart jest ogromnym usprawnieniem przy porządkowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyciągania poszczególnych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów czy rozdarcia banknotów. Poza tym, mając niezbyt okazałą kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnych średnicach, trzeba tylko kupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami lub książek, przez co bez problemu ukryjemy je na półce przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez przeszkód także monety w holderach

Specjaliści rekomendują, żeby w plastikowych kartach albumów trzymać mniej wartościowe monety, nie posiadające już stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom pełnej ochrony przed działaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne monety w idealnym stanie czy też te wykonane z miękkich metali wypada wpierw zabezpieczyć przez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje karty do albumów, w które bez trudu można wsunąć monety w kapslach czy też w sztywnych, papierowych holderach.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]