Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Sprawdź, gdzie kupić antenę naziemną

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]