lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Z początku były wytwarzane na własną rękę – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie także możemy zrobić je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które wskutek działania ognia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych form. Strużki stopionego szkła nawijane są na drut, przez co każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]