Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz zamówić bryczesy do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej poczuje pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też łydki i uda, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są też walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]