Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Więcej o shuttersach.

Planując wystrój domu, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. Najczęściej decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wykonują je z drewna, z płyt MDF, jak również PCV. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większość z nas zapewne kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy południowych Stanach USA.

Czy warto zdecydować się okiennice wewnętrzne typu shutters?

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają również zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie padającego światła: w upalne miesiące hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj szykowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Trzeba dodatkowo podkreślić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy żyłek, co posiadacze psotliwych zwierzaków lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące łańcuszki, uznają zapewne za spory atut.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]