Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych?

Skieruj się tu, aby kupić kosmetyki naturalne.

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo kupić w Polsce?

Największym wyborem szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]