Czapsy i sztylpy – ochrona nogi jeźdźca

Jeśli chcesz zamówić czapsy skórzane, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]