Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne łączymy zazwyczaj z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj często wykorzystywane w korporacjach, biurach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub matematyki.