Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w powietrzu dotarł już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie jest banalizowany. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, że czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Niemniej jednak póki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy musi samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są najczęściej rezydenci dużych miejscowości oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Blueair, Wood’s bądź Webber, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co ważne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one także inne przydatne funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla oraz jonizacja – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym łatwo kupimy sprzęt właściwe do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, dlatego bez wysiłku daje się przenieść je między pomieszczeniami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite choroby bądź reakcje alergiczne, a także niebezpieczny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a przy tym przynosi spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada też detektory ostrzegające o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności alergikom.