shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne przeznaczenie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie podejmuje się gości, a także przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego też powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Opcja wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć film, lub jego częściowe ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w plisach firan, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]