Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Jeśli szukasz urządzenia do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody rękaw naciska na kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Istnieje mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do masażu uciskowego

Duże możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe czy niewydolność serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]