Duży wybór wisiorków srebrnych

Chcesz nabyć zawieszki srebrne? Odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.