Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

Kup odzież kompresyjną na https://bit.ly/3gghZB4.

Praktycznie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, niemniej jednak nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, ponieważ ta nazwa bardziej łączona z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym wpisie przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na skuteczność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Odzież kompresyjna sportowa ochrania sportowca przed zimnem i przegrzaniem

Bielizna oraz odzież kompresyjna to specjalistyczne produkty, które mają wiele właściwości pozytywnie wpływających na komfort ćwiczeń. Po pierwsze, taka odzież mocno przylega do ciała co powoduje, że opięte nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta najczęściej bezszwowa odzież, poprawia dotlenienie i ukrwienie tkanek oraz skutecznie odprowadza “zakwasy” z pracujących mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, a w jesienne miesiące sprawnie uchroni go przed wychłodzeniem. Ta cecha ubrań kompresyjnych umożliwia używanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem siłowni, jak i tych preferujących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Kolejną niesłychanie ważną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, gdyż zmniejsza ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, nieraz pojawiające się w trakcie treningów o charakterze wysiłkowym.

Prawidłowo dobierz rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna opracowana jest zwłaszcza do zakładania jej podczas dynamicznych ćwiczeń. Np. spodnie o cechach kompresyjnych stabilizują pracę mięśni nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, a koszulki kompresyjne podpierają mięśnie brzucha i pleców. Zawodowi sportowcy, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała częstokroć używają kombinezonów kompresyjnych, a normalni bywalcy siłowni na ogół ograniczają się do zestawu spodenki plus top. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można nosić podczas treningów, niemniej jednak rekomenduje się korzystać z nich raczej zaraz po ćwiczeniach, celem szybszej odbudowy mięśni. Kluczowe jest też, aby poprawnie dopasować rozmiar odzieży czy bielizny kompresyjnej, tak by nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na krążenie. Odzież kompresyjna damska oraz męska to produkt, który można kupić w większości sklepów sportowych.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]