Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli potrzebujesz toczka jeździeckiego, zobacz tutaj

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]