Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Jeśli potrzebujesz kontenerów na odpady, koniecznie sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy drzwi i okien, gruz, złom, a także zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]