Lampy solne i ich właściwości zdrowotne

Kup lampę solną.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały dużą popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści lecznicze?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia i dobrego nastroju.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]