Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli potrzebujesz listw drewnianych, koniecznie odwiedź ten adres

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]