Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Również młoda cera bez wyprysków wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Przede wszystkim dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których zmarszczki są szczególnie przykre dla pań, jak i panów. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i typu skóry. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, ponieważ w sprzedaży można nabyć kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie substancje są w nich zawarte?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często zawierają mocznik – czynnikłączący molekuły wody i tym samym przeciwdziałający jej utracie, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kremy tego typu posiadają w składzie również ceramidy – tłuszcze, które także przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, iż wypełniają przerwy pomiędzy komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie umożliwia substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dobierz do typu skóry i wieku

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka rodzajów. Głównym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze warto także zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]