Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Więcej o poprzeczkach na relingi na ebagaznik.pl.

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]