Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Sprawdź, gdzie zamówić lampy solne, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są dostępne w 3 odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dostosujemy je do aranżacji domu, bowiem kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im regularne formy, np. walca czy też kuli.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, więc zaleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego iż z ich pomocą można szybciej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]