Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Sprawdź, gdzie nabyć naturalne maski do włosów, wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich kondycję źle wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr czy też ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwe jest spanie z mokrą głową, farbowanie, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków czy też stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To sprawia, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski nawilżające do włosów regenerują dużo intensywniej niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się korzystać z nich nie częściej niż raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak różnego typu olejki, keratyna czy silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]