Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w biżuterię z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem luksusu. Wykonywane są z jego użyciem pierścionki, wisiorki oraz kolczyki, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę tego minerału w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego pochodzenia – na przykład turkusy importowane z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały też jego sztuczne zamienniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe względy wizualne. Według części osób jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju sprawy – po prostu świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy także zdejmować ją przed kąpielą, bowiem środki myjące potrafią zmatowić powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak uszkodzeń.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]