Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Szukasz systemów rynnowych? Skieruj się na ten adres.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich części się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co kupić?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – m. in z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się więc skonsultować ze specjalistą.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08