Odzież na motor – co jest niezbędne każdemu motocykliście?

Zamów odzież motocyklową na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W trakcie wypadku kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. W związku z tym tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież opracowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko ogranicza ewentualne obrażenia prowadzącego, ale również ochrania go przed słońcem, wiatrem i deszczem, co zwiększa komfort jazdy.

Odzież motocyklowa – tekstylia czy skóra?

Kupując Ubranie na motor w pierwszej kolejności trzeba zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy poruszamy się wolno na skuterze, czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to też najważniejszy element protekcji kierowcy jednośladu, ochraniający czaszkę przed obrażeniami mogącymi mieć ciężkie skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do ochrony reszty ciała w czasie jazdy jest multum opcji. Pasjonat jednośladów może skomponować swój ubiór dobierając odpowiednią spodnie i kurtkę przeznaczone specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon. W sklepach dla motocyklistów w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Niewątpliwie, skóra jest nadzwyczaj wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motocykl wytworzone z tekstyliów chroni mniej – stosuje się w nich tkaniny o dużej wytrzymałości na otarcia i wysoką temperaturę. Te części okrycia kierowcy są uzupełnione o odpowiednie wzmocnienia (slidery) osłaniające łokcie, barki oraz kolana, które w trakcie upadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Zbroje, rękawice i inne akcesoria

Kolejnymi ważnymi elementami odzieży na motor są rękawice i buty. Rękawice w razie wypadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. rekomenduje się wobec tego zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi modułami ochraniającymi wewnętrzną część dłoni oraz kostki. Odpowiednie buty na motocykl poza tym, iż osłaniają delikatne kości śródstopia, gwarantują też większą przyczepność, a w związku z tym dokładniejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze części odzieży na motor powinno się kupić? To na pewno camelbagi, kołnierze, gogle jeśli używamy kask crossowy, jak również kolejne ochraniacze, slidery czy też zbroje.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]