Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Więcej szczegółów o kapsułkach do ekspresu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]