Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Dowiedz się, gdzie zamówić ochraniacze dla koni.

Osoby, które na co dzień nie pasjonują się jeździectwem, czasami są zdziwione, że kończyny koni trzeba zakrywać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest niezwykle bogaty i w sklepach oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z przeróżnych tworzyw. To sprawia, że nawet kłopot z ich wyborem mają czasem nawet profesjonalni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – kilka słów o różnych ich wariantach

Najważniejsza wytyczną do doboru ochraniaczy, które należy nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danej chwili bierze udział. Jest wiele typów ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, crossowe, rajdowe, transportowe, stajenne i specjalistyczne, a każde z nich spełnia inne funkcje. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe zmniejszają prawdopodobieństwo powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, a nawet ran, które niekiedy zdarzają się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze znakomicie pochłaniają energię uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną zabudową skoncentrowaną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków kończyny zwierzęcia, co osłania ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się kończyny koni sportowych, które z racji udziału w przeróżnych konkursach jeździeckich przemieszczane są raz za razem po kilkaset kilometrów od stadniny. Muszą one być wytworzone z materiałów, które nie będą powodować zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich materiałów produkowane są są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z nadzwyczaj obszerną ofertą artykułów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wytwarzane. Owszem, najbardziej atrakcyjne wizualnie są ochraniacze skórzane, jednakże powinno się o nie należycie dbać i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku stosunkowo szybko przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to trwały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są też kaloszki wytworzone z kauczuku.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]