Rodzaje kontenerów na odpady

Jeśli szukasz kontenerów na gruz, koniecznie odwiedź tę stronę

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w czasie różnych remontów i prac budowlanych, a także odrzutów przemysłowych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednak wyniknąć problemy związane z przechowywaniem i przewozem śmieci. By się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na gruz albo materiały sypkie

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania oraz transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są różne firmy. Pośród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem mieszkań, jak również różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]