Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Znajdź shuttersy na okna.

Projektując wystrój wnętrza, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od fantazji domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), a także z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż dość rzadko, ale gros z nas zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj luksusowy wygląd

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one też zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezmiernie atrakcyjny wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Należy dodatkowo zaakcentować, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci lub właściciele psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wystające łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]