Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Więcej o biżuteria srebrna sklep.

Jest z nami od tysiącleci i mimo dostępności wielu nowatorskich wzorów, naprawdę niewiele się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest pewnego typu ozdobą ciała, a także pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic zatem dziwnego, że biżuterię tak samo chętnie noszą panie oraz panowie, maluchy i ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia fakt, że jej używanie daje szansę uniknąć różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć także o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele lat, jednak należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować albo zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]