Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach publicznych, ale także na prywatnych posesjach. Jaką metodą się je wykonuje? Kto na ogół nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby do ogrodu?

Rzeźby do ogrodu – niesztampowy sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszą metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów oraz przestrzeni publicznej. Współcześnie dużym zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma została opracowana w oparciu o preferencje zamawiającego, jego predyspozycje, a także wielkość ogrodu. W dużych powierzchniach doskonale komponują się pokaźne, monumentalne projekty, które chwytają za serce swoim majestatycznym stylem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei wykorzystanie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać między pomnikami minimalistycznymi lub wręcz na odwrót – zdecydować się na barokowe zdobienia. Dobór stosownej rzeźby musi zależeć od charakteru ogrodu oraz tego, jaki rezultat pragniemy finalnie osiągnąć. Sporym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie to wspaniała forma aranżacji przestrzeni.

Przed siedzibą firmy i gmachem urzędu – gdzie można eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz zamiłowania do sztuki i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Bardzo dobrze prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, laskach, może też być urozmaiceniem posesji przy hotelu, muzeum, uniwersytecie, gmachu ministerialnym czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają też osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe albo zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni nowoczesny charakter przestrzeni. Popularne są też imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić znakomite dopełnienie ogrodu w stylu azjatyckim.