Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Więcej o biżuterii z cyrkoniami na https://www.cyrkonie.com.pl

W jubilerstwie powszechnie używane są niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, znacznie zwiększają wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją także alternatywy dla oszczędnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale wersje składające się z innych substancji mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.