Wisiorki z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Koniecznie odwiedź tę stronę

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Paragwaju, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.