Co warto wiedzieć o mikropigmentacji skóry głowy?

Potrzebujesz informacji o mikropigmentacji zakoli? Dobrze trafiłeś!

Łysienie spowodowane jest licznymi czynnikami i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Aczkolwiek jeśli wypadanie włosów dotyka głowy, a więc miejsca które zawsze pozostaje na widoku i które ciężko ukryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to niekorzystnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała i wywołać niską samoocenę.

Czego następstwem jest wypadanie włosów?

Włosy wypadają nam systematycznie. Codziennie tracimy ich przeciętnie sto sztuk i jest to ilość, do której prawdopodobnie nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo faktorów może jednak znacznie zintensyfikować proces utraty włosów. Wypadanie włosów ma przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe bądź plackowate, jakkolwiek równie silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne działania. Łysienie może być następstwem nieodpowiedniej diety, nieprawidłowo bądź za często wykonywanego farbowania albo rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Znaczące oddziaływanie na nasze włosy ma też stres, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres prowadzi do utraty włosów na tle nerwowym, a w skrajnych przypadkach prowadzi wręcz do tego, że osoba bezwiednie sama skubie kępki włosów z brody czy głowy i w efekcie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy tuszuje następstwa łysienia

Transplantacja umożliwia odtworzenie włosów po całkowitym ich wypadnięciu, a także leczenie rzadkich włosów. Zabieg ten jednakże łączy się w wysokimi kosztami i nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Ale istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na tuszowaniu efektów utraty włosów przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który stwarza pozór posiadania nieznacznie odrośniętych włosów. Tym sposobem na całkowicie łysej głowie osiąga się efekt niezwykle krótkiej fryzury, z kolei w przypadku rzadkich włosów – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest praktycznie niedostrzegalny i da się to wykryć tylko po dotknięciu skóry. Trzeba wspomnieć, że mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje wyrośnięcia nowych włosów. Z kolei barwnik z powodu regeneracji skóry stopniowo zanika i zwykle po roku niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]